Tre të arrestuar për lojëra të fatit në Suharekë - Bota Sot
Tre të arrestuar për lojëra të fatit në Suharekë

Kronikë e zezë

Tre të arrestuar për lojëra të fatit në Suharekë

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 14:44
Foto ilustrim

Tre persona janë arrestuar në tri raste të ndara në Suharekë, për shkak të organizimit të lojërave të fatit në mënyrë të paligjshëm.

Sipas Policisë, të tri rastet kanë qenë në rrugën “Hajdin Berisha”. Te personi i parë është konfiskuar një telefon mobil dhe 279.50 euro para të gatshme.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Kurse, te rasti i dytë është konfiskuar një telefon mobil dhe 283.60 euro para të gatshme. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Po ashtu, edhe personit tjetër iu është konfiskuar telefoni mobil, një laptop dhe 76.85 euro para të gatshme. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat