Arrestohet një person i dyshuar për zjarrvënie - Bota Sot
Arrestohet një person i dyshuar për zjarrvënie

Kronikë e zezë

Arrestohet një person i dyshuar për zjarrvënie

Më: 15 janar 2020 Në ora: 14:47
Ilustrim

Më datën 4 janar 2020, rreth orës 20:30, në rrugën ‘Ndue Bytyqi’ në Pejë, një veturë që gjendej në parking ishte kapluar nga zjarri.

Njësitë policore menjëherë kanë reaguar në vendngjarje, së bashku me njësitin e zjarrfikësve, për të ndërmarrë veprimet e nevojshme, lokalizimin e zjarrit dhe shikimin e vendit të ngjarjes.

Hetuesit rajonalë DRP Pejë kanë ndërmarrë veprime hetimore intensive për të zbuluar të gjitha rrethanat e zjarrvënies dhe kryesin e mundshëm të kësaj vepre, ku më datën 14  janar është arritur të arrestohet i dyshuari D. G. (1983) m/sh/k.

Me aktvendim mbi ndalimin, të lëshuar nga prokurori i shtetit, i dyshuari ndalohet për 48 orë në lokalet e ndalimit pranë stacionit policor në Pejë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat