Qeni sulmon dy persona në Rahovec, dëshmitari e qëllon më pushkë të gjuetisë - Bota Sot
Qeni sulmon dy persona në Rahovec, dëshmitari e qëllon më pushkë të gjuetisë

Kronikë e zezë

Qeni sulmon dy persona në Rahovec, dëshmitari e qëllon më pushkë të gjuetisë

Më: 20 janar 2020 Në ora: 09:15
Foto ilustrim

Është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që qeni i tij ka sulmuar një mashkull dhe një femër.

Ngjarja ka ndodhur në Rahovec pasditen e djeshme.

Ndërsa, një person që ka parë ngjarjen me pushkën e tij të gjuetisë të cilën e ka pasur me leje ka shtënë në drejtim të qenit duke e mbytur.

Të dy personat të cilët janë sulmuar nga qeni kanë pranuar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit, pushka është sekuestruar, ndërsa pronari i qenit është intervistuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat