Bastisje në Pejë, konfiskohen armë dhe arrestohet 59-vjeçari - Bota Sot
Bastisje në Pejë, konfiskohen armë dhe arrestohet 59-vjeçari

Kronikë e zezë

Bastisje në Pejë, konfiskohen armë dhe arrestohet 59-vjeçari

Më: 21 janar 2020 Në ora: 14:28
Foto ilustrim

Policia e Kosovës, konkretisht njësiti i hetimeve pranë Stacionit Policor në Pejë, të asistuar edhe nga njësitë tjera të Drejtorisë Rajonale të Policisë Pejë, sot kanë zbatuar urdhër-kontrollin e Gjykatës Themelore në Pejë.

Gjatë kontrollit të shtëpisë së personit të dyshuar, 59-vjeçarit M. P., janë gjetur dhe janë konfiskuar një pushkë gjysmë automatike M47, një pushkë ajrore, një pistoletë me gaz, një armë e gjatë e dëmtuar, një tytë e armës automatike e dëmtuar, dy pjesë të armëve të gjata dhe 14 fishekë.

I dyshuari është arrestuar dhe është intervistuar nga hetuesit e Stacionit Policor Pejë, për të vazhduar me procedura të mëtutjeshme ligjore.

Ai dyshohet për veprat penale “mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat