Aksidenti pranë shkollës së mesme, makina ‘Golf’ përplas tre nxënëse. Policia jep detajet - Bota Sot
Aksidenti pranë shkollës së mesme, makina ‘Golf’ përplas tre nxënëse. Policia jep detajet

Kronikë e zezë

Aksidenti pranë shkollës së mesme, makina ‘Golf’ përplas tre nxënëse. Policia jep detajet

Më: 24 janar 2020 Në ora: 09:29
Foto ilustrim

Një makine ka perplasur tre nxenese shkolle, teksa kane qene duke ecur prane shkolles se mesme ne Lushnje. 

Aksidenti ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Allkaj te Lushnjes, ne rrethana qe ende presin te sqarohen nga policia.

Mesohet se vajzat jane perplasur, por per fat jane jashte rrezikut per jeten.

Informacion paraprak

Sot rreth orës 08:20, në fshatin Allkaj të Lushnjes, pranë një shkolle të mesme, shtetasi R.Ç, 33 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Golf”, ka lënduar lehtë 3 nxënëse të kësaj shkolle pa asnjë rrezik për jetën.

Eshtë shoqëruar drejtuesi i automjetit dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat