24 orëshi i fundit në trafik: Një aksident me fatalitet e mijëra gjoba për vozitësit

Kronikë e zezë

24 orëshi i fundit në trafik: Një aksident me fatalitet e mijëra gjoba për vozitësit

Më: 26 janar 2020 Në ora: 11:23
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka publikuar statistikat e përgjithshme për aksidentet, arrestimet dhe gjobat e shqiptuara në trafik gjatë 24 orëve të fundit.

Statistikat tregojnë se në rrugët e Kosovës vetëm gjatë ditës së shtunë kanë ndodhur 44 aksidente komunikacioni.

Një me fatalitet, 9 prej tyre me të lënduar, ndërsa 34 të tjera vetëm më dëme materiale.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 348 tiketa trafiku.

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale ka arrestuar 19 persona, ku 7 prej tyre janë dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat