Personi me aftësi të kufizuara sulmohet seksualisht nga dy persona - Bota Sot
Personi me aftësi të kufizuara sulmohet seksualisht nga dy persona

Kronikë e zezë

Personi me aftësi të kufizuara sulmohet seksualisht nga dy persona

Më: 8 shkurt 2020 Në ora: 13:45
Foto ilustrim

Një person me aftësi te kufizuara mendore, i shoqëruar nga vëllai i tij, ka raportuar në polici në Gjakovë  se është sulmuar seksualisht nga dy të dyshuar meshkuj.

Viktima është intervistuar në prezencën e mbrojtësit të viktimave dhe prindit të tij.

Të dyshuarit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit u liruan në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat