Gjendet një mjet shpërthyes në themelet e xhamisë në Shupkovc të Mitrovicës - Bota Sot
Gjendet një mjet shpërthyes në themelet e xhamisë në Shupkovc të Mitrovicës

Kronikë e zezë

Gjendet një mjet shpërthyes në themelet e xhamisë në Shupkovc të Mitrovicës

Më: 8 shkurt 2020 Në ora: 23:16
Foto ilustrim

Në orët e mesditës është gjetur një mjet shpërthyes në themelet e xhamisë në Shupkovc të Mitrovicës.

Lajmin për media e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti.

“Në mesditë policia e ka marrë një informacion që një mjet shpërthyes është gjet në themelet e xhamisë e cila është duke u ndërtuar në Shupkovc. Policia dhe ekipet e FSK-së e kanë marrë trombllonin të pashpërthyer dhe e kanë larguar nga vendi i ngjarjes. Nuk ka të dyshuar. Rasti po trajtohet si “rrezik i përgjithshëm” “- tha Zahiti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat