Gjakovë: Arrestohen tre shqiptar – kontrabandonin duhan - Bota Sot
Gjakovë: Arrestohen tre shqiptar – kontrabandonin duhan

Kronikë e zezë

Gjakovë: Arrestohen tre shqiptar – kontrabandonin duhan

Më: 9 shkurt 2020 Në ora: 12:57
Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë pesona në Gjakovë, dy prej tyre shtetas të Shqipërisë dhe një i Kosovës pas dyshimit për kontrabandim me mallra.

Ky është raporti i plotë i Policisë:

Rr. Ali Pashë Tepelena, Gjakovë 08.02.2020 – 19:40. Janë arrestuar tre meshkuj shqiptar, dy shtetas të R. Shqipërisë dhe një shtetas i R. Kosovës, pasi që gjatë kontrollimit të automjetit (kombi) janë gjetur dhe konfiskuar rreth 1000 kg duhan i pa përpunuar, i cili mall dyshohet që është i kontrabanduar. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat