Arrestohen 11 persona në Tiranë, organizonin lojëra fati në lokal - Bota Sot
Arrestohen 11 persona në Tiranë, organizonin lojëra fati në lokal

Kronikë e zezë

Arrestohen 11 persona në Tiranë, organizonin lojëra fati në lokal

Më: 12 shkurt 2020 Në ora: 14:59
Ilustrim

Vihen në pranga 11 persona në Tiranë, pasi merreshin me lojëra fati, në kundërshtim me ligjin.

Mes të arrestuarve është edhe pronari i lakolit ky zhvillohej ky aktivitet.

Lokali ndodhet në rrugën "Haxhi Kika" zhvillohej veprimtari kriminale në fushën e lojërave të fatit.

Kanë qenë orët e para të mëngjesit të sotëm ato që kapën në flagrancë për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Moskallëzimi i krimit”, të kryera në bashkëpunim

Të arrestuarit janë:

Xh. S., 21 vjeç, K. A., 20 vjeç, H. Ç., 24 vjeç, Sh. G., 38 vjeç, B. Ç., 30 vjeç, D. C., 21 vjeç, A. A., 35 vjeç, të shtatë banues në Tiranë dhe E. Ç., 25 vjeç, S. M., 44 vjeç dhe F. K., 42 vjeç, të tre banues në Fier.

Gjithashtu,  gjatë operacionit  u arrestua në flagrancë edhe pronari i lokalit, shtetasi H. T., 21 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Organizim ose ushtrim i veprimtarive të lojërave të fatit, në kundërshtim me ligjin”, kryer në bashkëpunim.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar: një tavolinë e përshtatur për tavolinë pokeri, sasi lekësh dhe eurosh, fisha dhe letra bixhozi, një bllok me shënime për aktivitetin në fushën e lojërave të fatit, një DVR, si dhe telefona që shërbenin për vënien e basteve sportive të palejuara. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat