Policia shpërndan mbi 1600 dënime për 24 orë, numri i aksidenteve vazhdon të jetë i lartë - Bota Sot
Policia shpërndan mbi 1600 dënime për 24 orë, numri i aksidenteve vazhdon të jetë i lartë

Kronikë e zezë

Policia shpërndan mbi 1600 dënime për 24 orë, numri i aksidenteve vazhdon të jetë i lartë

Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 09:56
Foto ilustrim

Policia e Kosovës gjatë 24 orëshit të fundit ka shpërndarë saktësisht 1656 tiketa trafiku.

Pavarësisht masave të rrepta të policisë në komunikacion, numri i aksidenteve po vazhdon të jetë i madh.

Prej 51 aksidenteve sa kanë ndodhur 24 orët e fundit, 14 prej tyre ishin me të lënduar, ndërsa 37 vetëm me dëme material.

Policia ka arrestuar gjithashtu 23 persona, 9 prej të cilëve janë dërguar në mbajtje, 8 në vuajtje të dënimit dhe të tjerët janë liruar me procedurë të rregullt. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat