Ndalohen katër persona në Ferizaj për ryshfet e kontrabandë - Bota Sot
Ndalohen katër persona në Ferizaj për ryshfet e kontrabandë

Kronikë e zezë

Ndalohen katër persona në Ferizaj për ryshfet e kontrabandë

Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 14:44
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Krimeve të Rënda ka njoftuar se me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh, katër persona të dyshuar, me inicialet A.L., F.S., L.B., dhe A.L, për shkak të dyshimit të bazuar se të njëjtit kanë kryer veprat penale “Kontrabandimi i mallrave”, Dhënia e ryshfetit” “ Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”

Prokurori i ështjes, ndaj të pandehurve, brenda afatit të caktuar ligjor, pritet të bëjë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat