Mori 7 mijë euro ryshfet, arrestohet inspektori i ATK-së

Kronikë e zezë

Mori 7 mijë euro ryshfet, arrestohet inspektori i ATK-së

Më: 10 mars 2020 Në ora: 11:24
Foto

Dy persona zyrtar janë arrestuar në Prishtinë, pasi dyshohen për keqpërdorim të detyrës dhe dhënie të ryshfetit.

Njëri prej të arrestuarve është inspektor tatimor i ATK-së dhe dyshohet se ka marrë ryshfet prej një pronari të një agjensioni turistik, me vlerë 7 mijë euro.

Raportohet se ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 14:00.

“Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit për 48 orë dhe janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat