Arrestohet i dënuari për krime të rënda seksuale në Itali - Bota Sot
Arrestohet i dënuari për krime të rënda seksuale në Itali

Kronikë e zezë

Arrestohet i dënuari për krime të rënda seksuale në Itali

Më: 21 mars 2020 Në ora: 08:54
Ilustrim

Kapet dhe ndalohet një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Operacioni, nga DVP Shkodër, në koordinim me Interpol Tiranën dhe Zyrën ndërlidhëse të Policisë italiane.

Nga forcat operacionale të DVP Shkodër, pas informacioneve të marra në rrugë operative, në bashkëpunim me Interpol Tiranën, u bë kapja dhe ndalimi, për qëllim ekstradimi, i shtetasit Arben Gorila, 52 vjeç, banues në fshatin Brabullush, Vau i Dejës.

Ndalimi i tij është bërë pasi ai ka qënë i shpallur në kërkim nga Zyra Qendrore e Interpolit në Tiranë, me Nr. 4178kl/1 Prot., datë 11.03.2020, ku rezulton se ky shtetas ka patur urdhër arresti, për ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Torinos në Itali, me Nr. 79 / 2020 SIEP, datë 20.02.2020, e cila ka dënuar me 7 vjet, 1 muaj e 7 ditë burg, për veprën penale “Krime të rënda seksuale”, sipas Kodit Penal italian.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të metejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat