Dy vetaksidente në Komoran, nuk raportohet për të lënduar - Bota Sot
Dy vetaksidente në Komoran, nuk raportohet për të lënduar

Kronikë e zezë

Dy vetaksidente në Komoran, nuk raportohet për të lënduar

Më: 23 mars 2020 Në ora: 15:48
Foto Ilustrim

Dy vetaksidente kanë ndodhur mëngjesin e së hënës në rrugën Prishtinë-Pejë, në afërsi të Komoranit.

Në këto dy dy vetaksidnete, përveç dëmeve materiale nuk është raportuar për të lënduar.

Të njërit nga aksidentet shihet se një kamion ka dalur nga rruga.Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Në orët e mëngjesit të sotëm në rr. Prishtinë -Pejë afër Komoranit janë evidentuar dy vetëaksidente në trafik, ku përveq dëmeve materiale nuk është raportuar për lëndime në njerëz.Duke marr parasyshë ndryshimet  atmosferike, të reshurat e borës dhe ngricat që paraqitet në rrugë gjatë kësaj periudhe kërkojmë kujdes të shtuar nga drejtuesit e automjeteve, në mënyrë që të shmangen aksidentet në përgjithësi. Policia po vepron dhe do te veproj me njesitet e saj ne funksion te zbatimit te ligjit ne trafik dhe masa rigoroze do te ndermerren ne vazhdimesi”, ka thënë Hoxha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat