Katër shtetas nga Kosova tentojnë t’i ikin karantinës duke kaluar ilegalisht kufirin

Kronikë e zezë

Katër shtetas nga Kosova tentojnë t’i ikin karantinës duke kaluar ilegalisht kufirin

Më: 26 mars 2020 Në ora: 09:31
Foto ilustrim

Katër persona janë arrestuar dje në fshatin Hodonovc të Kamenicës duke kaluar kufirin mes Kosovës dhe Serbisë ilegalisht.

Policia ka njoftuar se një femër dhe tre meshkuj janë arrestuar nën dyshimin se në këmbë ata kanë kaluar që ilegalisht të kalojnë kufirin dhe t’i shmangen karantinës dy javore.

Të dyshuarit pas kontrollit mjekësor janë dërguar në karantinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat