Konfiskohet vetura me targa të huaja, pronari pa dokumentacion

Kronikë e zezë

Konfiskohet vetura me targa të huaja, pronari pa dokumentacion

Më: 13 maj 2020 Në ora: 12:19
Ilustrim

Njësiti policor dje ka ndaluar automjetin me targa të huaja në rrugën Goden të Lipovecit, të cilin e drejtonte një i dyshuari nga Kosova.

Bëhet e ditur se ai nuk posedonte sigurim kufitar dhe as doganim të automjetit. I dyshuari së bashku me automjetin është shoqëruar në stacion të policisë. Vetura është konfiskuar, ndërsa pas intervistës me urdhër të prokurorit, ai është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat