​Përgatitej për të kryer rite fetare për festën e Bajramit, arrestohet - Bota Sot
​Përgatitej për të kryer rite fetare për festën e Bajramit, arrestohet

Kronikë e zezë

​Përgatitej për të kryer rite fetare për festën e Bajramit, arrestohet

Më: 25 maj 2020 Në ora: 11:56
Ilustrim

Një person është arrestuar në Skenderaj, për shkak se është hasur me disa persona të tjerë duke u përgatitur të kryejnë rite fetare për festën e Bajramit.

Pas kërkesës për largim dhe kërkesës për të zbatuar urdhëresën e BIK-ut dhe Ministrisë së Shëndetësisë, i dyshuari kishte fyer dhe kanosur zyrtarët policor.

Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarit është iniciuar lënda e rastit dhe i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat