Arrestohet një person në Deçan, policia i gjeti armë dhe fishekë gjatë bastisjes

Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Deçan, policia i gjeti armë dhe fishekë gjatë bastisjes

Më: 28 maj 2020 Në ora: 09:37
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Deçan.

I njëjti është arrestuar pasi që gjatë bastisjes në shtëpinë e tij policia ka gjetur dhe sekuestruar një pushkë automatike AK- 47 me 60 fishekë të kalibrit 7.62×39 mm, të cilat i kishte mbajte në shtëpi në mënyrë ilegale.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë ë rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat