​Ia vjedhin topat e futbollit në garazh, policia i gjen dhe ia rikthen pronarit - Bota Sot
​Ia vjedhin topat e futbollit në garazh, policia i gjen dhe ia rikthen pronarit

Kronikë e zezë

​Ia vjedhin topat e futbollit në garazh, policia i gjen dhe ia rikthen pronarit

Më: 29 maj 2020 Në ora: 10:11
Ilustrim

Policia e Kosovës raportoi për një rast në Prishtinë ku një të dëmtuari i në garazhe i janë vjedhur disa topa të futbollit.

Policia ka identifikuar të dyshuarin mashkull kosovar i cili dyshohet se e kishte kryer vjedhjen ku pastaj disa topa i kishte shitur te i dyshuari tjetër mashkull kosovar.

Topat e vjedhur janë sekuestruar dhe me urdhër të prokurorit i kthehen pronarëve.

Dy të dyshuarit janë intervistuar, me urdhër të prokurorit ndaj tyre është iniciuar lënda e rastit dhe janë liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat