Humbin jetën dy punëtorë në minierën e Artanës - Bota Sot
Humbin jetën dy punëtorë në minierën e Artanës

Kronikë e zezë

Humbin jetën dy punëtorë në minierën e Artanës

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 12:12
Miniera e Artanës

Gjatë të martës ka ndodhur një aksident brenda punishtes në Minierën e Artanës, ku si pasojë dy punëtorë kanë vdekur.

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Trepçës, Shyqyri Sadiku ka konfirmuar se një inxhinier dhe një minator kanë humbur jetën.

“Më konfirmuan se dy punëtorë kanë humbur jetën, saktësisht një inxhinier dhe një minator”, tha Sadiku.

Sadiku tha se tashmë ndodhet në minierë dhe se po merret me rastin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat