​Nuk respektuan vendimin e qeverisë, dy të arrestuar - Bota Sot
​Nuk respektuan vendimin e qeverisë, dy të arrestuar

Kronikë e zezë

​Nuk respektuan vendimin e qeverisë, dy të arrestuar

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 10:47
Ilustrim

Një person është arrestuar në Podujevë, pasi që nuk ka respektuar vendimin e Ministrisë, për të qëndruar në vetë izolim.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Kurse, një person në pikë kalimin kufitar “Kullë”, është shoqëruar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Ministrisë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat