Tre tre të lënduar nga aksidenti në rrugën Prishtinë-Gjilan - Bota Sot
Tre tre të lënduar nga aksidenti në rrugën Prishtinë-Gjilan

Kronikë e zezë

Tre tre të lënduar nga aksidenti në rrugën Prishtinë-Gjilan

Më: 14 qershor 2020 Në ora: 14:43
Foto Ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Gjilan mesditën e së dielës – si pasojë kanë mbetur të lënduar tre persona.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.Ai ka thënë se të lënduarit janë duke u trajtuar në Gjilan.

“Me datën 14.06.2020 rreth orës 12:30 në rrugën e Prishtinës saktësisht në hyrje të fshati Llabjan, Policia e Kosovës është njoftuar se ka ndodhur një aksident rrugor me lëndime ku të përfshira kanë qenë dy vetura që ishin duke lëvizur nga drejtimi i Prishtinës për Gjilan”.

“Tre persona kanë pësuar lëndime në këtë aksident, dhe sipas raportit të mjekut në qendrën emergjente në Gjilan gjendja e tyre shëndetësore është e qëndrueshme. Policia e Kosovës është duke i udhëheq hetimet se si ka ardhur deri tek aksidenti” deklaroi Hashani.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat