Dy raste të dhunës në familje brenda ditës në Gjakovë, përfundojnë në spital dy gra - Bota Sot
Dy raste të dhunës në familje brenda ditës në Gjakovë, përfundojnë në spital dy gra

Kronikë e zezë

Dy raste të dhunës në familje brenda ditës në Gjakovë, përfundojnë në spital dy gra

Më: 15 qershor 2020 Në ora: 10:55
Foto ilustrim

Gjatë ditës së djeshme, sipas raportit të policisë së Kosovës, në Gjakovë, kanë ndodhur dy raste të dhunës në familje.

Në të dy rastet, të cilat nuk kanë asnjë ndërlidhje mes vete, burrat të cilët kanë shkaktuar dhunë fizike dhe psikike ndaj grave të tyre, janë arrestuar nga Policia e Kosovës.

Ndërkaq, gratë viktima, pas lëndimeve trupore të pësuara, janë dërguar për në spital për tretman mjekësor.

Në njërin rast, pasi prokurori i ka shqiptuar masën e ndalimit të dyshuarit, ai ka shfaqur ankesa shëndetësore, dhe sipas psikiatrit ai është dërguar për në psikiatri, por nën përcjellje të policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat