Arrestohet një person në Leposaviç, dyshohet se kaloi ilegalisht kufirin

Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Leposaviç, dyshohet se kaloi ilegalisht kufirin

Më: 17 qershor 2020 Në ora: 12:23
Ilustrim

Polica e Kosovës ka arrestuar një serbë, pasi ai ishte vërejtur se me automjetin e tij duke transportuar disa makina pune ilegalisht në kufirin Kosovë-Serbi në Leposaviç.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull serb shtetas i Serbisë, pasi që i njëjti është takuar me automjetin e tij, duke transportuar disa vegla-makina pune dhe duke kaluar ilegalisht kufirin R. Kosovës –Serbi”thuhet në njoftimin e policisë.

Automjeti dhe malli  janë dërguar në terminalin doganor ndërsa i dyshuari  është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat