​Gjenden mjete shpërthyese në Prishtinë dhe Podujevë - Bota Sot
​Gjenden mjete shpërthyese në Prishtinë dhe Podujevë

Kronikë e zezë

​Gjenden mjete shpërthyese në Prishtinë dhe Podujevë

Më: 18 qershor 2020 Në ora: 11:52
Ilustrim

Një person ka raportuar në Policinë e Kosovës për një mjet shpërthyes në Podujevë.

Në vendin e ngjarjes njësiti policor ka bërë sigurimin e mjetit, ndërsa njësitë e KFOR-it dhe FSK-së në mënyrë të sigurt e kanë bërë tërheqjen e tij.

Rasti ka ndodhur dje në ora 10.26, njofton sot Policia e Kosovës.

Po dje, në ora 18.48, është raportuar për gjetjen e një mjeti shpërthyes në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes njësiti policor ka bërë sigurimin e mjetit, ndërsa njësitë e EOD-së të KFOR-it dhe FSK-së në mënyrë të sigurt në vendin e ngjarjes e kanë bërë shpërthimin e mjetit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat