Rreth 1 mijë qytetarë e pësojnë keq në trafik, Policia u shqipton gjoba - Bota Sot
Rreth 1 mijë qytetarë e pësojnë keq në trafik, Policia u shqipton gjoba

Kronikë e zezë

Rreth 1 mijë qytetarë e pësojnë keq në trafik, Policia u shqipton gjoba

Më: 22 qershor 2020 Në ora: 08:24
Foto ilustrim

Policia e Kosovës për 24 orë ka shqiptuar 973 gjoba trafiku ndaj qytetarëve të cilët nuk kan respektuar rregullat e komunikacionit.

Ndërkaq, 18 persona janë arrestuar për incidente të ndryshme gjatë ditës së djeshme, teksa 12 prej tyre janë dërguar në mbajtje.

Ndërsa 35 aksidente janë regjistruar, 16 me persona të lënduar dhe 19 me dëme materiale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat