Vajza nga Kosova që u gjet dje, u përdhunua në Kukës të Shqipërisë - Bota Sot
Vajza nga Kosova që u gjet dje, u përdhunua në Kukës të Shqipërisë

Kronikë e zezë

Vajza nga Kosova që u gjet dje, u përdhunua në Kukës të Shqipërisë

Më: 22 qershor 2020 Në ora: 08:33
Foto Ilustrim

Kosovarja 20-vjeçare me aftësi të kufizuara që u gjet dje në Kukës të Shqipërisë ka dalë se është abuzuar seksualisht nga dy djem, të cilët janë identifikuar nga policia lokale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë së Kukësit i kanë arrestuar dy 31-vjeçarin Xh. H. dhe 24-vjeçarin M. H. (vëllezër), banues në fshatin Lojme.

Këtë e ka konfirmuar, babai i 20-vjeçares, Milazim Berisha.

Arrestimi i tyre u bë pasi dyshohet se kanë kryer marrëdhënie seksuale me një vajzë nga Kosova, 20 vjeçe, duke përfituar nga pazotësia fizike dhe mendore e saj.

Materialet në ngarkim të shtetasve XH. H. dhe M. H. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me persona të pazotë për t’u mbrojtur”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat