Sulmohet Njësiti për Përcjelljen e të Burgosurve - Bota Sot
Sulmohet Njësiti për Përcjelljen e të Burgosurve

Kronikë e zezë

Sulmohet Njësiti për Përcjelljen e të Burgosurve

Më: 22 qershor 2020 Në ora: 15:15
Foto ilustrim

Sot, rreth orës 13:50 në oborrin e Gjykatës Themelore në Prizren nga një grup protestuesish është sulmuar vetura e Njësisë për Përcjelljen e të Burgosurve e Burgut të Sigurisë së Lartë, e cila po barte të burgosurin D.T.

Stafi me të burgosurin janë evakuuar nga ana e policisë dhe janë dërguar në brendi të Stacionit Policor pa ndonjë lëndim, ndërsa vetura e NJPB-së ka pësuar disa dëmtime, njofton Shërbimi Korrektues i Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat