Pejë, i shqiptohet gjoba për parkim të veturës, sulmon verbalisht zyrtarin policor - Bota Sot
Pejë, i shqiptohet gjoba për parkim të veturës, sulmon verbalisht zyrtarin policor

Kronikë e zezë

Pejë, i shqiptohet gjoba për parkim të veturës, sulmon verbalisht zyrtarin policor

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 09:46
Foto Ilustrim

Një i dyshuar në Pejë është ftuar më  24 qershor  në stacionin policor për tu intervistuar pasi e kishte sulmuar verbalisht një zyrtarë policor derisa ishte në kryerje të detyrës.

“Të dyshuarit mashkull kosovar për shkak se kishte parkuar veturën në mënyrë të kundërligjshme iu është shqiptuar një gjobë për kundërvajtje nga zyrtari policor, por i dyshuari nga revolta me ton të lart kishte fyer zyrtarin policor mashkull kosovar dhe ishte larguar me vrull me veturën e tij”.

“I dyshuari është ftuar në stacion policor, pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar, ndërsa lënda e rastit do të procedohet në gjykatë  për kundërvajtje në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat