Policia ndërhynë në një dasmë në Drenas, dasmori gjuan me armë - Bota Sot
Policia ndërhynë në një dasmë në Drenas, dasmori gjuan me armë

Kronikë e zezë

Policia ndërhynë në një dasmë në Drenas, dasmori gjuan me armë

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 10:24
Foto ilustrim

Një e tillë është mbajtur dje në Gllogoc, ku madje janë shkrepur edhe plumba.

Policia njofton se në një kolonë të dasmës nga një veturë ishte gjuajtur me armë zjarri.

Vetura nga e cila u gjuajt me armë u ndalua dhe në të gjet pistoleta me pesë fishekë.

“Gllogoc 25.06.2020-16:20. Në një kolonë të dasmës nga një veturë ishte gjuajtur me armë zjarri. Njësitë policore në teren kanë arritur ta ndalojnë veturën me targa vendore të cilën kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull kosovar. Gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me pesë fishek”, njofton Policia në raportin 24 orësh.

I dyshuari është shoqëruar në stacion policor, ndërsa pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat