Policia e Kosovës kërkon ndihmë për kapjen e një grabitësi – publikon të dhënat dhe fotografinë

Kronikë e zezë

Policia e Kosovës kërkon ndihmë për kapjen e një grabitësi – publikon të dhënat dhe fotografinë

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 13:52
Milaim (Ismet) Jefkaj

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligjin për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Prizren – dega Suharekё, Gjykatës Themelore Gjakovё dhe Gjykatës Themelore Gjakovё – dega Malishevё, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët.

Personi i kërkuar është:

MILAIM (Ismet) JEFKAJ i lindur me 05.10.1976 në Deçan.

I pandehuri është i kërkuar për veprat penale:

Disa raste për veprat penale “VJEDHJË E RENDË” dhe “VJEDHJE”

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Sipas njoftimit, “Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, çdo të premte do të publikojë nga një ose më shumë persona në kërkim, për të cilët kërkohet ndihma e qytetarëve me qellim, sjelljen e tyre para drejtësisë”.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

192 dhe 080019999 (pa pagesë)

039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë

E-mail adresa: [email protected]

Image
 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat