Digjen dy shtëpi në Gjakovë - Bota Sot
Digjen dy shtëpi në Gjakovë

Kronikë e zezë

Digjen dy shtëpi në Gjakovë

Më: 27 qershor 2020 Në ora: 14:52
Ilustrim

Një person ka raportuar se janë djegur dy shtëpi të pabanuara në Gjakovë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 00:20, përkatësisht në fshatin Neticë të Gjakovës.

Siç thuhet në raport, në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitët policore dhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin.

“Një dëshmitarë mashkull kosovar ka raportuar se nga zjarri ishin përfshi dy shtëpi të pa banuar dhe ende nuk dihet pronë e kujt janë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin. Ende nuk dihet shkaku i zjarrit dhe dëmi i shkaktuar. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat