Zbulohen mbi 100 kilogramë marihuanë nga një anije në Liqenin e Ohrit

Kronikë e zezë

Zbulohen mbi 100 kilogramë marihuanë nga një anije në Liqenin e Ohrit

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 13:11
Ilustrim

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, si rezultat i masave të ndërmarra më herët, policët së bashku me Prokurorinë e Strugës, gjatë orëve të hershme në rrugën rajonale Strugë – Ohër në afërsi të vendit të quajtur ‘Rampa’ nga një anije në Liqenin e Ohrit është gjetur marihuanë më me mbi 100 kilogramë.

Nga MPB shprehen se është bërë këqyrja e vendit të ngjarjes.

Pas mbledhjes së materialit në koordinim dhe me PTHP-Strugë do të ngirtet kallëzim penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat