Prishtinë, burri rrah gruan dhe tenton ta largojë nga banesa - Bota Sot
Prishtinë, burri rrah gruan dhe tenton ta largojë nga banesa

Kronikë e zezë

Prishtinë, burri rrah gruan dhe tenton ta largojë nga banesa

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 14:41
Foto ilustrim

Një person është arrestuar pasi e ka fyer dhe ka tentuar ta largoj nga banesa gruan e tij.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 01:00, në Prishtinë.

Siç thuhet në raport, i dyshuari kishte ushtruar dhunë edhe më herët ndaj gruas së tij.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar për shkak se  bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare e kishte fyer dhe tentuar që ta largojë nga banesa. I dyshuari dyshohet se kishte ushtruar dhunë edhe më herët ndaj viktimës dhe i njëjti me vendim të prokurorit pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat