​Kultivonte kanabis në serë, arrestohet - Bota Sot
​Kultivonte kanabis në serë, arrestohet

Kronikë e zezë

​Kultivonte kanabis në serë, arrestohet

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 14:48
Foto ilustrim

Një person është arrestuar në fshatin Kçiq i Madh të Mitrovicës, nën dyshimin se i njëjti ka mbjellë bimë narkotike të llojit kanabis-sativa në pronën e tij.

Gjatë bastisjes në kopshtin (serën) e tij, janë gjetur dhe tërhequr tri bimë narkotike në gjatësi: 51-cm, 71-cm, dhe 74-cm.

Në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat