Gjykata e Tiranës vendos masën arrest me burg për Vladimir Gjutën - Bota Sot
Gjykata e Tiranës vendos masën arrest me burg për Vladimir Gjutën

Kronikë e zezë

Gjykata e Tiranës vendos masën arrest me burg për Vladimir Gjutën

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 14:04
Vladimir Gjuta

Gjykata e Tiranës caktoi masën e arrestit me burg për Vladimir Gjutën ditën e sotme (9 korrik) për veprën penale “Kanosje” dhe “Goditje për shkak të detyrës”.

Ky i fundit u kap me pistoletë dhe me një shumë prej 100 mijë euro pranë kryesisë së PS-së në Tiranë në muajin shkurt të këtij viti.

Gjuta është një personazh i njohur për policinë dhe drejtësinë, pasi më herët është arrestuar dhe gjykuar për disa vepra penale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat