I infektuari me Covid-19 nga Shiroka e Suharekës nuk respekton vet izolimin kapet nga Policia e Kosovës - Bota Sot
I infektuari me Covid-19 nga Shiroka e Suharekës nuk respekton vet izolimin kapet nga Policia e Kosovës

Kronikë e zezë

I infektuari me Covid-19 nga Shiroka e Suharekës nuk respekton vet izolimin kapet nga Policia e Kosovës

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 10:09
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në fshatin Shirokë të Suharekës, është kapur një person duke mos respektuar dispozitat shëndetësore gjatë pandemisë. Personi në fjalë ishte i infektuar me Covid-19 dhe kishte dalë jashtë shtëpisë duke mos qëndruar në vetë izolim.

Në raportin 24 orësh të Policisë është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar i cili ka rezultuar pozitiv me virusin Covid -19 nuk i është përmbajtur  rregullave dhe vendimeve të Qeverisë  për vetë izolim.

Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarit është iniciuar lënda.

Rasti ka ndodhur në fshatin Shirokë të Suharekës.

Raporti i plotë nga Policia e Kosovës:

Shirokë 14.07.2020 –11:00. Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar i cili ka rezultuar pozitiv me virusin Covid -19 nuk i është përmbajtur  rregullave dhe vendimeve të Qeverisë  për vetë izolim. Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarit është iniciuar lënda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat