Vëllezër haxhi, vdesin për një ditë nga Covid-19 - Bota Sot
Vëllezër haxhi, vdesin për një ditë nga Covid-19

Kronikë e zezë

Vëllezër haxhi, vdesin për një ditë nga Covid-19

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 13:43
Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj

Dy vëllezër vdesin për një ditë nga Covid-19 në Pejë

Raportohet se 2 vëllezër që ishin haxhi, Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj, të moshës 85 dhe 78 vjeç, vdiqën gjatë natës në Novosellë të Pejës.

Vëllezërit kishin simptoma të gripit Covid-19 dhe dyshohet se vdiqën si rezultat i këtij virusi .

Ndryshe, gjatë 24 orëve të fundit, sipas ISHPK-së u regjistruan 225 raste – prej tyre 6 nga Peja.

Vëllezër haxhi, ishin të infektuar me COVID-19.

Image
Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj

 

 

 

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat