Ekzekutimi në Elbasan/ Vrasësit u tradhtuan nga ADN e Regis Runajt

Kronikë e zezë

Ekzekutimi në Elbasan/ Vrasësit u tradhtuan nga ADN e Regis Runajt

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 13:09
Foto Ilustrim

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e Regis Runajt në Elbasan.Sipas burimeve nga grupi hetimor, vrasësit u tradhtuan nga ADN e viktimës.

Nga hetimet rezulton se Runaj po ecte në motor me Xhuljo Hoxhajn. Kur janë afruar tek varrezat, ekzekutori i ka kërkuar Runajt të ndalonte shpejtësinë dhe e ka goditur me thikë pas shpine. Pastaj e ka goditur dhe 26 herë të tjera.

Ndonëse motorrin e ka larë në lavazh, gjurmët e gjakut të viktimës janë gjetur aty.

Në lidhje me vrasjen e Emiljano Ramazanit, dy të dyshuarit Xhuljo Hoxhaj dhe Euglen Halilaj shfaqen në kamera sigurie te palestra e viktimës 3- 4 ditë përpara ngjarjes. Ata mendohet se kanë informuar më pas ekzekutorin. Të dy shfaqen ne kamera përballë shtëpisë së Ramazanit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat