Rrethohet Kruja/ Jo më nga osmanët, por nga flakët e mëdha të zjarreve

Kronikë e zezë

Rrethohet Kruja/ Jo më nga osmanët, por nga flakët e mëdha të zjarreve

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 15:48
Foto Ilustrim

Pas Tiranës është qyteti i Krujës i rrethuar nga vatrat e zjarrit.Raportohet se zjarri ka rënë në afërsi të Varrezave të Dëshmorëve në krahun e poshtëm të rrugës që lidh Krujën me qytetin e Fushë-Krujës.

Sipas informacioneve, rrezikohen shtëpitë dhe Varrezat e Dëshmorëve që të përpihen nga flakët e mëdha.

Banorët e zonës po mundohen vetë të ndërhyjnë sepse akoma nuk ka mbërritur asnjë nga zjarrfikëset e qytetit që shumicën e rasteve shkojnë vetëm kur zjarret janë fikur dhe ndërhyrja e tyre nuk është më e nevojshme.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat