Po transportonte 34 sirianë për në Kosovë, arrestohet 40-vjeçari nga Elbasani

Kronikë e zezë

Po transportonte 34 sirianë për në Kosovë, arrestohet 40-vjeçari nga Elbasani

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 21:27
Ilustrim

Një 40-vjeçar u vu në pranga nga policia e Elbasanit në kuadër të operacionit policor të koduar ”Krasta”, për parandalimin dhe goditjen e kalimit të paligjshëm të kufirit.

Shtetasi V.K u kap nga policia duke transportuar me mjetin e tij 34 sirianë, dhe do t’i dërgonte në Kosovë në mënyrë të paligjshme.

”Arrestimi i këtij shtetasi u bë për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”, pasi u kap nga shërbimet e Policisë Rrugore, në qytetin e Elbasanit, duke transportuar me mjetin e tij, 34 shtetas sirian, për të kaluar kufirin me Kosovën, në mënyrë të paligjshme”, informon policia.

Operacioni u finalizua nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, në bashkëpunim me Sektorin e Qarkullimit Rrugor.

Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan vazhdojnë hetimet për venien para përgjegjësisë ligjore të personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat