873 gjoba të shqiptuara për mosrespektim të masave anti-COVID

Kronikë e zezë

873 gjoba të shqiptuara për mosrespektim të masave anti-COVID

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 10:24
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka shqiptuar 873 gjoba për mosrespektim të masave mbrojtëse ndaj COVID-19.

Kjo u bë e ditur për mes raportit 24 oësh të Policisë.

Po ashtu Policia njofton se një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në 24 orët e fundit, ndërsa 23 aksidente të tjera me të lënduar si dhe kanë ndodhur 30 aksidente trafiku me dëme materiale.

Brenda një dite policia ka shqiptuar 1 mijë e 196 tiketa trafiku.

Policia brenda 24 orëve arrestoi 21 persona, dërgoi 12 në mbajtje kurse 2 persona janë në vuajte të dënimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat