Arrestohen 3 persona në Ferizaj, dyshohen për shitjen e kartelave të kreditit, fjalëkalimeve e numrave të telefonit

Kronikë e zezë

Arrestohen 3 persona në Ferizaj, dyshohen për shitjen e kartelave të kreditit, fjalëkalimeve e numrave të telefonit

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 11:39
Foto ilustrim

Sektori për Hetimin e Krimeve Kibernetike në Ferizaj, pas hetimeve, ka arrestuar dje rreth orës 18:30, tre persona të cilët dyshohet se kishin hapur një faqe online, përmes të cilës kishin shitur kredit kartela, fjalëkalime, numra telefoni dhe gjëra të ndryshme.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, i cila tha se me këtë rast janë sekuestruar pajisje të ndryshme.

“Më datë 16.9.2020 tre persona janë arrestuar lidhur me veprën penale ndërhyrje në sistemin kompjuterik. Janë sekuesturar pajisje të ndryshme”, tha Kelani, i cili për detaje të tjera njoftoi se Policia e Kosovës do të lëshojë një komunikatë për media.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat