Arratisja e dy të miturve nga burgu i Lipjanit, suspendohen dy zyrtarë korrektues

Kronikë e zezë

Arratisja e dy të miturve nga burgu i Lipjanit, suspendohen dy zyrtarë korrektues

Më: 29 tetor 2020 Në ora: 10:11
Foto Ilustrim

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se për shkak të arratisjes së mbrëmshme të dy të miturve nga Qendra Korrektuese Lipjan, ka suspenduar dy zyrtarë korrektues.

“Deri te suspendimi është ardhur për shkak të dyshimit se zyrtarët korrektues gjatë kryerjes së detyrës zyrtare kanë shkelur procedurat e sigurisë institucionale.

Lidhur me rastin, Shërbimi Korrektues i Kosovës ka iniciuar procedure disiplinore dhe ka caktuar Komisionin Hetimor të Brendshëm, i cili do të hetojë rastin në tërësi”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat