28-vjeçari nga Malisheva dyshohet se është kidnapuar, thotë policia

Kronikë e zezë

28-vjeçari nga Malisheva dyshohet se është kidnapuar, thotë policia

Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 16:08
Foto Ilustrim

Një 28-vjeçar nga fshati Rud i komunës së Malishevës është raportuar i zhdukur gjatë ditës së sotme.

Familjarët e tij kanë thënë për Klan Kosova se ai është larguar nga shtëpia dje rreth orës 17:00 dhe që nga ajo kohë nuk është kthyer më.

Lidhur me rastin detaje ka dhënë edhe policia e Kosovës.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës Nysret Gjurkaj, tha se po dyshohet se i riu nga Malisheva është kidnapuar.

Gjurkaj tha se familjarët kanë pranuar një foto të një personi i cili ishte i lidhur me litar.

Por, ai theksoi se nuk dihet vendi dhe koha e fotos.

“Ju njoftojmë se sot me datë 22.11.2020 rreth orës 09:00 në Stacionin Policor – Malishevë, ka ardhur familjari i personit të zhdukur dhe i cili njoftoi se dje me datë 21.11.2020 rreth orës 17:00 vellau i tij J.Sh.R, lindur me 1993. Ai kishte dalë nga shtëpia në fshatin Rud, dhe që nga ajo kohë edhe pas kërkimit tek të afermit e tyre nuk kanë mundur të kontaktojnë me të. Patrullat Policore nga Stacionit Policor Malishevë dhe disa bashkëfshatar janë kërkim të tij. Sipas informacioneve dyshohet se bëhet fjalë për kidnapim (familjaret kanë pranuar një foto të një personi i cili ishte i lidhur me një litar, edhe pse nuk dihet lokacioni dhe koha e fotos. Pritet të angazhohet dhe Njsia K-9 në kërkim të të zhdukurit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat