Grabitje me armë në një pompë të derivateve në Prishtinë

Kronikë e zezë

Grabitje me armë në një pompë të derivateve në Prishtinë

Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 00:00
Ilustrim

Një grabitje me armë ka ndodhur në orët e vona të dielës në një pompë të derivateve në Prishtinë.

Tre persona, njëri prej tyre i armatosur pasi kanë kryer grabitjen janë larguar këmbë nga vendi i ngjarjes. Këtë e ka konfirmuar  Policia e Kosovës.

“Më datë 22.11.2020 rreth orës 22:15 Policia ka pranuar një informatë se në një pompë të derivateve, tre persona, njëri prej tyre i armatosur, dyshohet se kanë kryer një grabitje, dhe në këmbë janë larguar nga aty”, kanë thënë nga Policia e Kosovës.

Burime bëjnë të ditur se pompa e benzinë që ka qenë cak i grabitjes gjendet në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë, ndërsa në vendin e ngjarjes ka dalë edhe ambulanca.

Njësitë policore kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe janë duke ndërmarr veprime operacionale dhe hetimore ne funksion sqarimit të të gjitha rrethanave të këtij rasti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat