Policia zbulon kamionin me drunj pa leje në Orllan

Kronikë e zezë

Policia zbulon kamionin me drunj pa leje në Orllan

Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 14:58
Foto ilustrim

Derisa policia po patrullonte në fshatin Orlan, kanë hasur në një kamionë të cilët kishin drunj pa dokumente. Policia ka konfiskuar drunjtë, derisa i dyshiari pas arrestimit është liruar dhe rasti ka shkuar në gjykatë.

Policia njofton se në fshatin Orllan me 22.11.2020 rreth 19:00.

Njësiti patrullues ka ndaluar një kamion që po e drejtonte i dyshuari mashkull, që po transportonte drunjë pa dokumente përcjellëse.

Drutë janë konfiskuar ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt për veprën transport i kundërligjshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat