Sekuestrohet një revole me municion

Kronikë e zezë

Sekuestrohet një revole me municion

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 11:30
Ilustrim

Policia e rajonit të Prishtinës po vazhdon punën e saj me qëllim kapjen e armëve dhe municioneve të cilat posedohen nga personat e ndryshëm.

Në kontekstin e kësaj sot më datë 24.11.2020 rreth orës 19:00, në Bresje të Fushë Kosovës policia ka ndaluar veturën Mazda me targë Kosove, dhe pas kontrollit të detajuar që policia i ka bërë veturës dhe vozitësit ka arritur që të gjej në brezin e të dyshuarit dhe të sekuestroj:

· Një (1) revole të tipit TT, - M57, kalibër 7.62 mm

· Tetë (8) copë fishek, kalibër 7.62 mm, si dhe

· Një (1) karikator

I dyshuari;

Ø S. N, mashkull 42 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

është shoqëruar në stacionin policor dhe ndaj tij është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës, dhe në konsultim me prokurorin e shtetit i njëjti është proceduar më tej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat