Në mesnatë, Policia ndalon një veturë Smart në Prishtinë, gjen një revole dhe fishekë

Kronikë e zezë

Në mesnatë, Policia ndalon një veturë Smart në Prishtinë, gjen një revole dhe fishekë

Më: 19 janar 2021 Në ora: 09:33
Foto ilustrim

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivish zyrtatët e stacionit policor Qendra, sot rreth orës 03:00, në rrugën “Mark Isaku” në Prishtinë, në pikë kontrolli kanë ndaluar një veturë të tipit Smart, në të cilën gjendeshin dy persona.

Pas një kontrolli të detajuar që u është bërë personave dhe veturës, policia ka arritur që të gjej dhe të sekuestroj:

-një (1) revole të tipit EKOL , si dhe
-3 fishekë.

I dyshuari ( pasagjer në veturën e sipërshënuar)

-F. O. mashkull 50 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,
është shoqëruar në stacionin policor dhe ndaj tij është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat